Хмельницкий

 

  Хмельницкий — адміністративний центр Хмельницької області, значний історичний та сучасний економічний і культурний центр Поділля. Хмельницький до 1793 року мав назву Плоскирів, з 1795 по 16 січня 1954 — Проскурів. Найдавніша писемна згадка про теперішній Хмельницький – 1431 р. 10 лютого у місті Сопоті польський король Владислав ІІ Ягайло записує Янові Чанстуловському 100 гривень на володіння “селами Голисин (нині Олешин) та Плоскирівці на річці Бог у Летичівському повіті Подільської землі”. У ХІХ ст. Поділля було важливим виробником зерна у Російській імперії. Проскурів у той час став значним центром гуртової зерноторгівлі, а також солі, що йшла у Європу транзитом із Криму та Одеси. Отож не дивно, що виникла потреба у мішках. Отут-то й взялися за справу підприємливі проскурівські міщани. До середини ХІХ ст. Хмельницький став найбільшим виробником рядновини та мішків на українських землях. Всього на Проскурівщині за рік виготовлялось до мільйона аршинів (аршин – 71 см) мішкової рядновини. На початку ХХ ст., завдяки вдалому місце розташуванню (поблизу кордону і на перетині важливих шляхів), Проскурів став найбільшим торговим центром Подільської губернії з річним товарообігом 5,5 млн. рублів. Найстаріша та найдовша вулиця Хмельницького – Кам’янецька (довжина 7 км).

Найкоротша вулиця Хмельницького – Герцена (довжина всього 180 м) У Хмельницькому найстаріший централізований питний водогін, який складався з двох свердловин та насосної станції й забезпечував потреби військових-кавалеристів Бєлгородського полку був збудований у передмісті Дубове в 1910 р. Найстаріша споруда – православний храм Різдва Богородиці, що на вулиці Соборній. Найвища споруда міста – телевежа ( висота 208 метрів). Найбільшу кількість пам’ятників гетьманові Б. Хмельницькому має в Україні та світі місто Хмельницький – чотири. Це місто назване в його честь. Найдовший тролейбусний маршрут міста має 27,6 км (тролейбус №7а). Найкоротший тролейбусний маршрут міста має 6,7 км (тролейбус №5). Місто Хмельницький відоме на всю Україну як місто торгівлі. Справа в тому, що саме тут розташований один з найбільших ринків Європи — хмельницький речовий ринок. Сюди приїздять люди не тільки зі всієї України, а й з Польщі, Білорусі, Молдови та інших найближчих країн-сусідів. Ринок відомий великими розмірами та низькими цінами. Видатні уродженці міста Хмельницький Антоновський Андрій (поет), Валевська Наталія (співачка), Верейський Георгій (художник), Педан Олександр, Пономарьов Олександр,Волков Михайло, Гірник Павло, Дюран Аріель (Хая Кауфман), Кашпіровський Анатолій, Мічковський Вадим — шоумен, гуморист, відомий як «Дядя Жора»; Молотай Анатолій та ін.

 

Похожие статьи:

Советы читателейКак выбрать электронную книгу.

Теги: гаджеты, ipad
Рейтинг: +3 Голосов: 3 187 просмотров
Комментарии (3)
Лиза # 16 июля 2012 в 15:59 +1
Гаджеты
Я видала кстати как звонили с ipad картина была конечно веселой, идет парень по городу и держит планшет громадный возле уха. smile
Дмитрий # 16 июля 2012 в 18:24 +1
Я не видел, но представить могу... - Забавно наверно со стороны смотрится, такой мега громадный телефон)))
amit # 16 июля 2012 в 19:05 0
Гаджеты Одесса
Вообще тема гаджетов очень актуальная сейчас на рынке. Но самое обидное, что за ними не угнаться :)

← Назад

Поделиться с друзьями